اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرند با همکاری سایت خبری صدای زرند و دیگر نهادها و ارگان های اجرایی و مدیریتی شهرستان زرند به منظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر اقدام به برگزاری دومین جشنواره وب­نویسی زرند نموده­ است.

SedayeZarand.IR

 

زرند به عنوان یکی از ولایتمدارترین شهرستان­های ایران اسلامی، استعدادهای فراوانی در عرصه­ های مختلف نظیر کشاورزی، صنعت و معدن، فرهنگی و گردشگری، ورزشی و… دارد که تاکنون توجه چندانی به این استعدادهای بالقوه شهرستان زیبای زرند نشده است و در برخی موارد مورد بی مهری خاص شهروندان و مسئولین محترم این شهرستان نیز قرار گرفته است.

 

 

بیان و یادآوری استعدادها و پتانسیل­ ها یک شهر به شهروندان و مسئولین آن شهر می­ تواند یکی از بهترین و مناسب­ترین روش­ ها جهت تحقق بخشی و بالفعل نمودن این استعدادها و افزایش توان و کارآیی آن شهرستان در عرصه های مختلف باشد. بدین منظور نیاز است تمامی شهروندان زرندی به ویژه جوانان این شهرستان، پتانسیل­ های این شهر را مد نظر داشته و این پتانسیل­ ها را به مسئولین امر نیز بیان و یادآوری نمایند.

 

 

رشد و تقویت روحیه و اراده افراد برای بیان دیدگاه­ های خود مستلزم وجود یک محیط مناسب و آزاد جهت بیان دیدگاه­ ها می­ باشد. بی شک فضای مجازی بستری مناسب حهت معرفی و بیان صحیح ایده­ ها، مشکلات، مسائل و پتانسیل­ ها در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی، ورزشی و… شهرستان می­ باشد. در این راستا سایت خبری صدای زرند به منظور گرامیداشت ایام الله دهه فجر برای دومین سال متوالی اقدام به برگزاری جشنواره وب­ نویسی زرند، تحت عنوان “دومین جشنواره وب نویسی زرند” نموده­ است. سال گذشته با وجود مشکلات فراوان و بی تجربگی در این زمینه توانستیم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای شهرستان اولین دوره جشنوراره وب نویسی شهرستان زرند را با موفقیت نسبی برگزار کنیم. بنابراین و بدین وسیله از تمامی شهروندان عزیزی که در حال حاضر در فضای مجازی دارای وب­سایت یا وبلاگ می­ باشند و یا قصد طراحی و ساخت یک وب جدید را دارند، دعوت به عمل می­ آوریم تا در این جشنواره وب­ نویسی شرکت نمایند. امید است که بتوانیم دومین دوره این جشنواره را با همکاری و مشارکت بیشتر شهروندان در زمینه حضور در این جشنواره و نیز حمایت مالی و اجرایی نهادهای شهرستان و شرکت های بخش خصوصی در زمینه اسپانسرینگ، بهتر و پربارتر از سال قبل برگزار کنیم.


امید است شما کاربران عزیز نیز با قرار دادن خبر “دومین جشنواره وب­ نویسی زرند“‌ در گروه های واتساپ، وایبر و…، جوامع مجازی نظیر فیس بوک و کلوب و…، و وب های خود، همکاری لازم برای اطلاع­ رسانی در این زمینه را با ما داشته باشید.

اهداف:

اهداف اصلی:

۱-    معرفی شهرستان زیبا زرند از طریق فضای مجازی.

۲-    تشویق وبلاگ­نویسان به پرداختن و توجه به مسائل و مشکلات شهرستان.

۳-    پیش­برد و تحقق­ بخشی اهداف شهر الکترونیک شهرستان.

۴-    شکوفایی استعدادهای شهروندان زرندی به ویژه جوانان در زمینه فضای مجازی.

اهداف فرعی:

۱-    کمک به سالم سازی فضای مجازی در شهرستان.

۲-    ترویج و تقویت روحیه شهروندی.

۳-    هدایت و تشویق وبلاگ­نویسان شهرستان.

محورها:

شرکت­ کنندگان می­ توانند وب­ های خود را در تمامی زمینه­ های مختلف فرهنگی، هنری، گردشگری، کشاورزی، توسعه پایدار، ارتباط با مسئولین، ورزشی، شخصی و… برای شرکت در این جشنواره ثبت نمایند (داوری بین وبلاگ ها و وب سایت ها به صورت کلی انجام خواهد شد اما در صورتی که تعداد وب های شرکت کننده در این دوره به اندازه این باشد که بتوان به صورت جداگانه بررسی شوند؛ حداقل در دو بخش وبلاگ و وبسایت مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار خواهند گرفت).

برخی موراد که در این جشنواره دارای اهمیت می­ باشند: توجه به آئین و رسوم، گویش و لهجه، بازی­ های محلی، انجمن­ های فرهنگی و هنری، صنایع دستی، بناها و اماکن تاریخی، جاذبه­ های فرهنگی و گردشگری، مسائل و مشکلات کشاورزی، مشکلات مدیریت شهری و ساخت و سازها، حمل و نقل، مسائل و مشکلات دانشگاه­ ها، صنعت و معدن، آلودگی­ های محیط زیست و منابع طبیعی، اخبار شهرستان زرند، نشریات، نامه­ های مردمی و گفتگو با مسئولین شهرستان، مشکلات و مسائل ورزش در شهرستان، چهره­ های ورزشی شهرستان، پتانسیل­ های ورزش در شهرستان و معرفی تیم­ های ورزشی و نیز توجه به دهه مبارکه فجر به ویژه دهه مبارک فجر در شهرستان زرند.

زمان­ بندی برگزاری:

شروع اطلاع ­رسانی

۰۲ دی ماه الی ۱۳۹۳ (مصادف با پایان صفر و شهادت امام رضا علیه السلام)

ثبت ­نام وبلاگ ها و وبسایت­ ها

از شروع اطلاع­ رسانی و حداکثر تا ۲۰ بهمن­ ماه ۱۳۹۳

داوری

۲۱ و ۲۲ بهمن­ ماه ۱۳۹۳

اعلام نتایج داوری

۲۲ یا ۲۳ بهمن ماه ۱۳۹۳

 

برخی قوانین:

وبلاگ‌هایی که قوانین زیر را نقض نمایند در مرحله اول حذف شده و به دور امتیازدهی راه نمی‌ یابند.

  • هر فرد فقط می­ تواند یک وب در مسابقه شرکت دهد (افرادی که دارای وب شخصی می باشند و همزمان در وب های گروهی و وب سایت های مرتبط به یک نهاد و دستگاه خاص فعالیت دارند از این قاعده مستثنی می باشند).
  • مسئول وب مربوطه در هنگام ثبت نام باید مشخصات حقیقی خود را وارد کند و از وارد کردن مشخصات مستعار خود خودداری نمائید.
  • شرکت­ کنندگان باید تا تاریخ ذکر شده برای ثبت­ نام به سایت مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.
  • زمان ثبت وب باید حداکثر تا آخرین مهلت تعیین شده باشد و بدیهی است به وب­ هایی که پس از این تاریخ ثبت شوند امتیازی تعلق نمی‌گیرد.
  • وب‌های ثبت­ شده هم بصورت گروهی و هم انفرادی قابل ارائه و مدیریت می باشند.
  • وب‌هایی که از اسکریپت‌های مشکل دار استفاده می­ کنند و توسط ویروس ­کش‌ها مشکل­ دار شناخته می­ شوند به مرحله داوری راه پیدا نمی­ کنند.

 

 

 

نحوه امتیازدهی:

معیار‌های ارزیابی وب­ های ثبت شده از ۱۰۰ امتیاز می ­باشد.

مشخّصات عمومی‌۳۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

انتخاب نام متناسب و تناسب آن با موضوع

۵

۲

آرشیو موضوعی

۵

۳

معرّفی دقیق وبلاگ و تشریح اهداف

۵

۴

معّرفی مدیر وبلاگ و تکمیل پروفایل مدیریت

۵

۵

پیوند به وب سایت‌ها و وبلاگ‌های معتبر و مرتبط با موضوع وبلاگ

۵

۶

پاسخگویی به نظرات

۵

مشخّصات محتوایی ۳۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

تولید محتوا (خبر، تحلیلی، پوستر و کلیپ و دلنوشته)

۲۰

۲

به روزرسانی مستمر و منظم

۱۰

 

مشخّصات فنی ۲۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

آمار بازدید، امتیازدهی به مطلب، فعال بودن بخش دیدگاه

۱۵

۲

ساختار کلی قالب وبلاگ یا وب سایت از لحاظ فنی

۵

مشخّصات گرافیکی ۲۰ امتیاز

ردیف

شاخص

امتیاز

۱

رنگ بندی مناسب، نوآوری و خلّاقیّت در طراحی

۵

۲

تناسب قالب مورد استفاده با موضوع و ماهیّت وبلاگ

۵

۳

تناسب قلم مورد استفاده و رنگ بندی متنی و چیدمان مطالب

۵

۴

استفاده از تصاویر و عکس‌های مرتبط با مطالب

۵

جوایز:

جوایز با توجه به حمایتی که ارگان­ ها و بخش­ های مختلف شهرستان از این جشنواره خواهند کرد و نیز تعداد وب­ هایی که در این دوره از جشنواره شرکت خواهند کرد، متفاوت خواهد بود ولی تمامی تلاش خود را خواهیم کرد تا جوایزی ارزنده به برندگان این جشنواره اهداء شود.

جایزه عمومی: لینک تمامی وب های شرکت کننده در جشنواره در سایت خبری صدای زرند ثبت خواهد شد و از وب‌های شرکت­ کننده برای بهبود شرایط وب خود پشتیبانی و حمایت خواهد شد.

نحوه شرکت در جشنواره:

برای شرکت در این دوره از جشنواره می ­توانید با مراجعه به فرم ثبت­ نام از طریق لینک زیر و تکمیل تمامی بخش­ های این فرم آمادگی خود و وبلاگ خود را برای شرکت در این دوره از جشنواره اعلام نمایید.